PUŁAPKA z węża ogrodowego

Trudno sobie wyobrazić pielęgnację roślin bez węża ogrodowego. Ułatwia nie tylko podlewanie, ale także spłukiwanie nawierzchni tarasu, ścieżek a także mebli ogrodowych. Odporny na warunki atmosferyczne ale nie na uszkodzenia.
Czy zużyty wąż ogrodowy można jeszcze do czegoś zastosować?
Okazuje się że jeszcze może Ci się przydać. ...Np; do przechowywania piły ręcznej. Aby ostrze nie uległo zniszczeniu a także by nikt się nią nie pokaleczył. Odetnij z węża kawałek odpowiedniej długości, wykonaj w nim nacięcie i nałóż na ostrze narzędzia.
Np; do przechowywania łyżew. W podobny sposób możesz przechowywać łyżwy. Odetnij z niego dwa kawałki, wykonaj w nich nacięcia i nałóż na ostrza łyżew.
Np; do odetkania rynny. Najczęściej w jesieni nasze rynny zostają zablokowane przez resztki jesiennych liści i inne niesione przez wiatr pozostałości. Wtedy zastanawiamy się czym je odetkać. Doskonale do tego nadaje się właśnie stary, zużyty wąż ogrodowy.
Np; jako pułapka na skorki. Skorek Pospolity zwany szczypawką. W ogrodach poluje na liczne szkodniki, m.in. na mszyce i małe gąsienice, jednak niekiedy zadomowi się w miejscach w których byśmy gonie chcieli. Jak się pozbyć uciążliwych skorków?
Wystarczy pociąć wąż ogrodowy na kawałki o długości 20-40 cm i poukładać je w miejscach przebywania skorka. Już następnego dnia pułapki będą napełnione.