Ogród kwitnacy cały rok

Autorem artykułu jest Wiecznie Bazgrająca

Czy każdy z nas nie marzy o ogrodzie, który swym pięknem zachwyca przez cały rok? Poniższy artykuł zawiera informacje dotyczace przykładowych koncepcji rozwiązania takiego marzenia.
Kwitnący cały rok ogród jest marzeniem wielu posiadaczy swych własnych 'kilku' metrów ziemi koło domu.
Bez+nazwy+1
Istnieje możliwość oglądania w swym ogrodzie roślin kwitnących przez cały rok. Zakłada ona podział projektowanej przestrzeni na części.
Wstępna koncepcja

Wstępna propozycja (na obrazku) ukazuje koncepcje, gdzie zastosowano różnego rodzaju pnącza i szpalery krzewów. Nawierzchnia patia została wyłożona kamiennymi płytami w niesymetryczny sposób. Koncepcja zakłada również stworzenie oczka wodnego, jako ważnego elementu wg feng shui. W oczku wodnym można zasadzić rośliny np. kosaćce, oczeret jeziorny i karłowate grzybienie. Lista roślin, które nadaja się do sadzenia na proponowanej koncepcji działki jest niezmiernie długa i 'kolorowa'. Zawiera rośliny, które w konkretnych konfiguracjach spowodują, że obserwator, będzie czuł się wspaniale przez cały rok, bowiem niektóre rośliny kwitną wczesną wiosną inne pełnym latem a jeszcze inne późną jesienią.
Istnieje kilka propozycji rozwiązania ogrodu, który kwitnie cały rok, dla różnych kształtów działek.
Dla działki trójkątnej, wąskiej i długiej, szerokiej i płytkiej oraz o w miarę regularnych kształtach założenia projektowe nieco się zmieniają. Są również spowodowane położeniem działki względem stron świata oraz ludzi, którzy z tego ogrodu będą korzystać oraz niestety dostępnymi przez właściciela środkami finansowymi.
---
http://bazgrajaca.blogspot.com/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl