Moskitiery - dobry środek na komary

Autorem artykułu jest Maciej Kukulka

Mamy już końcówkę maja. Piękna pogoda za oknem i temperatury już dość wysokie. Natura w pełni zaczyna budzić się do życia, a wraz z naturą wszelkiego rodzaju owady. Mam w szczególności na myśli te latające. Co zrobić ,by nie uprzykrzały nam życia?
Gdy lato u nas w Polsce w pełni, mamy do czynienia z różnymi owadami latającymi. Zaczynając od much, przez komary na pszczołach czy szerszeniach kończąc. Większość z nich nie jest dla nas pozytywnym elementem współczesnego świata, najczęściej dlatego, że nas gryzą i/lub kąsają. Na szczęście człowiek, jako istota myśląca, stworzył kilka wynalazków, które pomogą nam trzymać wspomniane owady z dala od nas i naszych bliskich.
Najczęściej spotykanym sposobem jest zakupienie sprayu na owady, który rozpylany jest na naszą skórę. Działa on odstraszająco na komary i meszki. Taki spray znajdziemy w każdym sklepie i hurtowni z artykułami ogrodniczymi. Kolejnym elementem obronnym są spirale na komary. Spirale mają kształt moskitomuszli ślimaka. Podpalona, żarzy się i emituje dym, który odstrasza owady. Bardzo pomocna rzecz na piknikach, wyjazdach w plener czy grillach na działce za miastem. Także do zakupienia w sklepach ogrodniczych. Przedstawiłem już dwa sposoby na odstraszanie owadów, gdy spędzamy czas na świeżym powietrzu, ale jak możemy uniknąć komarów, much i innych owadów w naszym domu. Proponuję poszukać moskitiery. Są to siatki, wyprodukowane najczęściej z plastiku, posiadające wiele małych otworów, przez które owady mają problem się przedostać. Moskitiery bez problemu przepuszczają powietrze o światło słoneczne. Montowane są na ramach okna przy pomocy specjalnych rzepów, które najczęściej dołączone są do zestawu wraz z siatką. Moskitiery to prosty, ekologiczny i wielorazowego użytku sposób, by nie przejmować się latającą armią owadów w naszym domu. Moskitiery to produkt, który dopiero od kilku lat nabiera na popularności, więc radzę szukać go w większych centrach handlowo – ogrodniczych.
---
Maciej
Najlepsze moskitiery na rynku
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl