Nowe trendy w dekoracji wnętrz


Autor: Tomasz Takowiński

W dobie ogromnej dostępności do materiałów budowlanych i dodatków pomagających wykończyć oraz udekorować wnętrze ciężko dobrać odpowiednie produkty pasujące do siebie. Dobrą bazą wykończenia wnętrza może okazać się kamień dekoracyjny pasujący do różnych typów mieszkań oraz pomieszczeń biurowych.


W telewizji możemy oglądać coraz więcej programów o dekoracji wnętrz. Sztandarowym programem stacji TVN jest „Bitwa o dom”, w której wiele rodzin rywalizuje o wygraną, jaką jest nowe mieszkanie w Warszawie. Ich zadaniem jest właśnie wykończenie wymarzonego mieszkania w sposób, który przypadnie do gustu jury. Wiadomo, dekoracja wnętrza bywa oceniania subiektywnie, lecz trend w telewizji widać wyraźny – idziemy z duchem czasu i chcemy mieć ładnie wykończone mieszkanie. W pakiecie telewizji NC+ możemy znaleźć kanał DOMO+, którego tematyką jest wyłącznie architektura, w tym architektura wnętrz. Moda na ładne i dobrze wykończone przestrzenie wkracza do Polski wprost proporcjonalnie do wzrostu naszej zamożności.
We wspomnianych programach telewizyjnych bardzo często pojawiają się płytki dekoracyjne i kamień elewacyjny. Są to nowoczesne materiały wykonane głównie z malowanego betonu, imitujące prawdziwą cegłę lub kamień naturalny, taki jak kamień wulkaniczny lub piaskowiec. Co ciekawe, materiał ten nadaje się do montażu zarówno wewnątrz mieszkania czy biura, jak i na zewnętrznej elewacji budynku. Popularność swoją zyskuje zdecydowanie dzięki uniwersalności zastosowań. Kamień dekoracyjny pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tradycyjnych. Można go umieścić na całej ścianie lub udekorować nim jej część, przez co może stanowić tylko lekki dodatek do całej aranżacji.

Zalety kamienia dekoracyjnego
Przede wszystkim wspomniana uniwersalność i estetyka przemawiają na korzyść kamienia dekoracyjnego. Kolejną jego bardzo dobrą zaletą jest łatwość montażu (większość osób dokona samodzielnej instalacji) i dobre właściwości izolacyjne. To właśnie dzięki dobrej izolacji termicznej kamień dekoracyjny może stanowić zewnętrze wykończenie ściany, bez konieczności nakładania tynków i ocieplenia.
Wszystkie te zalety powodują, że kamień dekoracyjny zaczyna stanowić jeden z popularniejszych materiałów do wykończeń wnętrz. Warto zaznaczyć, że na polskim rynku pojawiło się wiele marek produkujących kamień dekoracyjny, a paleta wzorów i barw jest obecnie naprawdę bogata.

Artykuł napisany we współpracy z Marcinem Obraniakiem
dekoratorem wnętrz i autorem bloga: www.kamien-dekoracyjny.com
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.