Zabezpieczenie okien przed włamaniem

Autorem artykułu jest Bartek

Duża większość włamań dokonywana jest po wejściu do nieruchomości przez źle zabezpieczone okna. Tyczy się to zarówno nieruchomości mieszkalnych jak i biurowych. Zobacz jakie są najważniejsze elementy które pomogą zabezpieczyć okna przed włamaniem.

Z danych prezentowanych przez firmy zajmujące się bezpieczeństwem mienia wynika, że blisko 90% włamań zakończonych kradzieżą dóbr ruchomych dokonywana jest po wejściu na teren nieruchomości poprzez źle zabezpieczone okna. Dotyczy to zarówno nieruchomości mieszkalnych jak i biurowych oraz związanych z szeroko pojętą działalnością gospodarczą. W dużej mierze związane jest to z błędami ludzkimi takimi jak
niezamknięcie okien lecz najczęściej złodzieje dostają się do wnętrz przez źle zabezpieczone okna.
Rolety antywłamaniowe
Najważniejszym elementem służącym zabezpieczeniu okien przed włamaniem są rolety zewnętrzne. Sama ich obecność drastycznie zmniejsza ryzyko kradzieży gdyż nawet najbardziej nieodpowiednie z nich stanowią przeszkodę wymagającą czasu na pokonanie a to właśnie czas jest największym wrogiem złodzieja. Lepsze systemy rolet mogą nawet całkowicie uniemożliwić wejście a przynajmniej bardzo mocno spowolnić włamywacza i zmusić go do użycia hałaśliwych metod usuwania rolet.
Skuteczne rolety antywłamaniowe wykonywane są najczęściej ze wzmacnianego aluminium i wypełnia się je odpowiednio twardymi żywicami zabezpieczającymi przed łatwym ich zniszczeniem. Konieczne jest ponadto wzmacnianie ich prowadnic oraz tworzenie zabezpieczeń przed wyważeniem. Najlepsze efekty można osiągnąć gdy roleta wsunięta jest we wnękę okienną.
Zintegrowany system alarmowy
Pełne zabezpieczenie mienia przed kradzieżą wymaga połączenia rolet z systemem alarmowym. Jego czujki powinny mieć dwustopniowe działanie – pierwsza ich grupa musi wykrywać ingerencję w samą roletę a kolejna próby otworzenia okna. Tego typu system jest bardzo łatwy w montażu, stosunkowo tani a jego skuteczność jest imponująca. Warto tylko instalować go w porozumieniu z profesjonalną firmą zajmującą się ochroną mienia gdyż łatwo jest poprał nić proste błędy niemal całkowicie znoszące spodziewane bezpieczeństwo.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl