Szkło w mieszkaniu, czyli nowe trendy wystroju wnętrz

Autorem artykułu jest Radosław Witek

Wszystkie rodzaje drzwi, jakie znajdują się w mieszkaniach możemy podzielić na dwa zasadnicze typy, a są to drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne. Przyjrzyjmy się tym dwóm typom aby dokonać najwłaściwszego wyboru dla Nas.

Drzwi zewnętrzne to te, które prowadzą do danego pomieszczenia, domu, lokalu, mieszkania, itd. Mogą być usytuowane bezpośrednio na zewnątrz, to jest na świeżym powietrzu, czy na klatce schodowej (takie rozwiązanie stosowane jest przykładowo w blokach, to jest tam, gdzie w jednym budynku jest wiele pojedynczych mieszkań).


Drzwiami wewnątrz bloków najpierw wychodzimy na korytarz, na klatkę schodową, a dopiero potem mijając kolejne drzwi do wyjścia z budynku. Drzwi o których tutaj mowa muszą być wykonane z trwałego materiału, tak aby chroniły mieszkanie i jego mieszkańców przed włamaniami, czy innymi potencjalnym zagrożeniami, intruzami, itp. Różnorodne firmy proponują nam modele zewnętrznych drzwi antywłamaniowych, odpowiednio wzmocnionych, tak, aby spełniały funkcję jaką jest zabezpieczanie mieszkań przed niepożądanymi gośćmi. Drzwi wewnętrzne to te, które oddzielają od siebie kolejne pomieszczenia wewnątrz konkretnego, jednego domu. Niekiedy rezygnuje się z nich zastępując przykładowo łukami, ale nic tak nie zapewni pewnej intymności jak drzwi wewnętrzne.

Ponadto w niektórych miejscach są one nie zastępowalne, przykładowo przy wejściu do toalety. Drzwi wewnętrzne to niekiedy małe dzieła sztuki. Wykonane są z różnych materiałów, wśród których obecnie króluje szkło. Tak jak powszechne są teraz meble szklane coraz częściej spotykamy i drzwi szklane. Drzwi szklane nie są wykonane w całości w szkle, ale w połączeniu z innymi materiałami konstrukcyjnymi (drewno, plastik, metal, itd.).

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl