10 dodatków do domu, o których warto pomyśleć

Autorem artykułu jest Ulryk Wilk


Kto ma dom, ten powinien pomyśleć o tym, jak go udekorować. Odpowiednie dodatki do domu pozwolą nadać mu indywidualnego charakteru. Oto dziesięć podstawowych – do wyboru.
To w zasadzie bardzo proste. Trzeba wybrać, kupić i postawić. I voila. Dom wygląda lepiej, inaczej, ciekawiej. Tyle tylko, że dodatki do domu to dość rozbudowana kategoria produktów. Dlatego dobrze wiedzieć, z czego wybierać i na co zwrócić uwagę. Na podstawowej liście dziesięciu produktów są różne z nich.


10. Wieszak na klucze

To podstawa. Dodatki do domu nie zawsze muszą oznaczać wielkie przedmioty. Czasem wystarczy wieszak na klucze. Taki, który znajduje się tuż za drzwiami, jest estetyczny i rozwiązuje pewien odwieczny problem – gdzie mają podziać się klucze od samochodu, domu, garażu. Proste i przyjemne.

9. Ławeczka pod oknem

Kto ma okno na ścianie frontowej, ten może sobie postawić pod nim ławeczkę. To nawiązanie do tradycji, w której gospodarz siadywał przed swoim domem pykając fajkę i przyglądając się dobrze utrzymanemu gospodarstwu. Także dzisiaj można sobie na niej usiąść. Bo przecież dodatki do domu mogą być też praktyczne.

8. Koło od roweru

Bez sensu? W żadnym razie. Koło od roweru stojące pod ścianą, lub – jeszcze lepiej – wiszące na ścianie – może dodać jej charakteru. Pokaże, że właściciel lubi przejażdżki i przywiązuje wagę do niewielkich, ale ważnych przedmiotów. Będzie też niezłym urozmaiceniem na tle innych, czasem nudnych dodatków do domu.

7. Doniczki

Takie dodatki do domu można stawiać wszędzie. Na parapetach, na balkonach i tarasach. Na chodniczku przed domem i gdziekolwiek dusza zapragnie. Ważne, żeby w doniczkach rosły ładne i zadbane kwiatki. Jeśli będą puste, będą jedynie obrzydzać całość wyglądu. A przecież nie o to w tym chodzi.

6. Okiennice

Czerwone, zielone, niebieskie – do wyboru do koloru. Sprawdzają się zwłaszcza w domach tradycyjnych, wzorowanych na tych sprzed lat. Zwłaszcza – drewnianych. Ich instalacja wymaga nieco zachodu, jednak często efekt jest olśniewający. Dlatego warto zastanowić się nad takimi dodatkami.

5. Popiersie

To dodatki do domu, o jakich mogą myśleć ci, którzy mają ogródek. Wystarczy kupić podstawę, postawić popiersie i udawać, że mieszka się w pobliżu ogrodu francuskiego z osiemnastego stulecia. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby wybrać ładne popiersie, a nie takie, które ociera się o kicz.

4. Oczko wodne

Trudno powiedzieć, czy w tym przypadku chodzi jeszcze o dodatki do domu czy raczej już o wyposażenie ogrodu. W każdym razie oczka wodne sprawdzają się w większych ogrodach i dobrze czasem o nich pamiętać. Ich budowa jest pracochłonna, ale efekty mogą być naprawdę powalające.

3. Metalowe konewki

Po pierwsze, są użyteczne. Po drugie, ładnie wyglądają. Pod jednym warunkiem – że wybraliśmy te naprawdę ciekawe. Metalowe, nawiązujące do estetyki dawnych czasów. Dobrze, jeśli są zadbane. Ale to dotyczy także wielu innych przedmiotów.

2. Fikuśne firanki

Na pierwszy rzut oka ich nie widać. Jednak takie dodatki do domu sprawiają, że z bliska wyglądają znacznie ciekawiej. Zastanawiają, przyciągają uwagę, są interesujące. Dlatego warto je rozważyć i wybierać z rozmysłem.

1. Lampki ogrodowe

Jest jasnym, że ogród bez oświetlenia to nieciekawa sprawa. Dlatego jako dodatki do domu warto rozważyć lampki ogrodowe, które podświetlą najważniejsze elementy i uwypuklą to, co trzeba uwypuklić. Tym samym transformacja domu zostanie zakończona.
---
czasem piszę...

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl