Napędy do bram – kilka pożytecznych informacji

Bramy typu wrota już dawno odeszły w zapomnienie. Jeszcze kilkanaście lat temu były na porządku dziennym. No ale czas idzie do przodu i na rynku pojawiają się coraz to nowsze technologie.
Bardzo popularne są na przykład bramy przesuwne. Tego rodzaju rozwiązania muszą mieć odpowiednie napędy do bram. Trudno byłoby bowiem przesuwać tak ciężką bramę ręcznie. Byłoby to bardzo niekomfortowe. Nie mówiąc już o marnowaniu czasu.

Napędy do bram przesuwnych pozwalają bezawaryjnie otworzyć lub zamknąć bramę. Jest to rozwiązanie również bardzo bezpieczne.
Napędy do bram mogą mieć różny charakter. Na rynku jest bardzo dużo różnych rodzajów automatów. Niejeden z nas zastanawia się jednak – na który napęd najlepiej się zdecydować?
Napęd musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany do bramy. Jak już wspomnieliśmy, nie każda brama nadaje się do zainstalowania silnika (np. brama typu wrota). Jednak ogromna większość nowoczesnych bram znakomicie się do tego nadaje. Z kolei brama powinna być odpowiednio dobrana do ogrodzenia.
Napędy do bram mają więc zastosowanie w bramach przesuwnych ale nie tylko. Nadają się też do bram skrzydłowych. Oczywiście bramy przesuwne i skrzydłowe zaliczane są do bram wjazdowych.
Automaty stosowane są również do bram garażowych: segmentowych, uchylnych, rolowanych.
Ważną rzeczą przy kupnie napędu jest wybór odpowiedniej firmy. Profesjonalna firma powinna nam zapewnić gwarancję. Najlepiej gdyby był to długi okres gwarancji. Długi okres gwarancji oznacza jedno – tej firmie warto zaufać, ponieważ jest pewna jakości swoich usług.
Firma oferująca automaty do bram powinna posiadać też odpowiednie certyfikaty oraz badania bezpieczeństwa stosowania automatów.
Profesjonalne automaty to również takie, które posiadają zabezpieczenia. Takim zabezpieczeniem może być np. fotokomórka lub lampa ostrzegawcza. Lampy ostrzegawcze często montowane są przy szlabanach. Dobre automaty do bram posiadają również zabezpieczenia w formie systemów automatycznego blokowania.
Tekst pochodzi ze strony Shout.pl - Artykuły do przedruku